Blahopřejeme k přijetí na státní konzervatoře v Praze a Vídni

Upřímně blahopřeji šikovné žákyni Sidonce Dudové k přijetí jak na státní Pražskou taneční konzervatoř, tak i na státní Vídeňskou taneční konzervatoř! Ať už si vybereš kteroukoliv z nich, moc mě to těší a přeji Ti, aby se Ti dále tak dařilo!

              Individuální lekce baletu mají vysokou efektivitu

Požadavky na výkon dnešních studentek klasického baletu neustále rostou. Podobně jako u vrcholového sportu, i zde se kladou velké nároky na techniku, tělesnou flexibilitu a výkonnost. K tomu je klasický balet hlavně umělecká disciplína! Technika by měla býti pro tanečnici pouze nástrojem jejího celkového uměleckého výrazu. V baletních školách, workshopech baletu, veřejných hodinách, tanečních kurzech, se klade důraz na počet účastníků, proto zde studentka baletu nedostane důležité připomínky k tomu, co jí osobně nejde a co je třeba pilovat pod profesionálním vedením.

Mladé baletky si tak fixují již od začátku některé chyby a zlozvyky, kterých se později nemohou zbavit a které je odlišují od těch, kteří jsou úspěšnější. Konkurence je dnes světová a svět baletu propojený. I tak zůstává ruská škola a Vaganova akademie v Sankt Petěrburgu, kterou jsem úspěšně absolvovala, tou nejvyšší špičkou v oboru a absolventi této školy se prosazují po celém světě. Individuální lekce baletu, kdy je v sále pouze žák a pedagog, jsou tím nejefektivnějším způsobem, jak se zlepšit.

Lekce baletu nejsou dnes dražší, nežli například hodiny matematiky, nebo fyziky. Platí obecně v každém oboru a pro každého z nás, kdo chce být nejlepší, musí na sobě pracovat navíc. Samozřejmě roli hraje i talent, ale talent bez práce nedojde tak daleko, jako talent pracovitý. 

Soukromé hodiny baletu nejsou určené pouze pro tanečnice, ale také pro začátečníky, pro gymnastky, pro krasobruslařky, nebo pro ty, kteří se chtějí věnovat klasickému tanci pro radost.

Lekce baletu Praha
Lekce baletu Praha