Individuální lekce baletu mají vysokou efektivitu

15.09.2023

Požadavky na výkon dnešních studentek klasického baletu neustále rostou. Podobně jako u vrcholového sportu, i zde se kladou velké nároky na techniku, tělesnou flexibilitu a výkonnost. K tomu je klasický balet hlavně umělecká disciplína! Technika by měla býti pro tanečnici pouze nástrojem jejího celkového uměleckého výrazu. V baletních školách, workshopech baletu, veřejných hodinách, tanečních kurzech, se klade důraz na počet účastníků, proto zde studentka baletu nedostane důležité připomínky k tomu, co jí osobně nejde a co je třeba pilovat pod profesionálním vedením. 

Mladé baletky si tak fixují již od začátku některé chyby a zlozvyky, kterých se později nemohou zbavit a které je odlišují od těch, kteří jsou úspěšnější. Konkurence je dnes světová a svět baletu propojený. I tak zůstává ruská škola a Vaganova akademie v Sankt Petěrburgu, kterou jsem úspěšně absolvovala, tou nejvyšší špičkou v oboru a absolventi této školy se prosazují po celém světě. Individuální lekce baletu, kdy je v sále pouze žák a pedagog, jsou tím nejefektivnějším způsobem, jak se zlepšit. 

Soukromé hodiny baletu nejsou dnes dražší, nežli například hodiny matematiky, nebo fyziky. Platí obecně v každém oboru a pro každého z nás, kdo chce být nejlepší, musí na sobě pracovat navíc. Samozřejmě roli hraje i talent, ale talent bez práce nedojde tak daleko, jako talent pracovitý.

Kdy: 15.09.2023
Kde: Praha